آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
وزیر پیشین آمریکا به دلیل ناپدید شدن روزنامه تگار سعودی حضور خود در پروژه ابرشهر عربستان را تعلیق کرد

وزیر پیشین آمریکا به دلیل ناپدید شدن روزنامه تگار سعودی حضور خود در پروژه ابرشهر عربستان را تعلیق کردوزیر پیشین انرژی آمریکا اعلام کرد که نقشش در پروژه ابر شهر نئوم در عربستان سعودی را تا زمان مشخص شدن پرونده جمال خاشقچی، روزنامه نگاری که از دوم اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در ترکیه ناپدید شده به تعلیق درآورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی فومان به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فشارها را بر عربستان سعودی برای ارائه اطلاعات درباره اینکه چه اتفاقی بر سر این روزنامه نگار سعودی افتاده، افزایش داده است.

ارنست مونیز، وزیر انرژی در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: من به دلیل اتفاقات اخیر مشارکتم در پروژه منطقه تجاری نئوم را به تعلیق درمی‌آورم. ادامه حضور من در این پروژه بستگی به اطلاع درباره همه حقایق دارد.

پروژه تجاری و صنعتی ۵۰۰ میلیارد دلاری نئوم یکی از برنامه‌های پادشاهی عربستان سعودی برای ایجاد یک عربستان پویا و مدرن است.

قرار است در پروژه نئوم ابرشهری به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلار در سواحل منطقه دریای سرخ ایجاد شود. این منطقه با ۲۶۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت روی صنایعی شامل آب، غذا، انرژی، زیست فناوری، تولیدات پیشرفته و سرگرمی متمرکز خواهد بود.

قرار است در پروژه تجاری نئوم دو یا سه شهر ساخته شوند که ساخت این شهرها در سال ۲۰۲۰ آغاز شده و تا سال ۲۰۲۵ کامل می‌شوند.

مونیز اعلام کرد که مشارکت خود را در پروژه نئوم برای ارائه مشاوره درباره قطع انتشار گازهای گلخانه‌ای متوقف کرده است.

مونیز یکی از ۱۸ فردی است که بر پروژه نئوم که از اکتبر گذشته کلید خورده نظارت دارد.

ایسنا نوشت:این تصمیم وزیر اسبق آمریکایی تنها یک روز بعد از اعلام اداره پروژه از تشکیل شورای مشورتی‌اش بود که شامل ۱۸ کارشناس جهانی در زمینه‌های مختلف می‌شود که مستقیما روی ارائه ایده و مشورت و ترسیم آینده این ابر شهر نقش دارند.

کار روی این پروژه با بررسی راه‌های همکاری و سرمایه‌گذاری گسترده سرمایه‌گذاران بین‌امللی آغاز شده و اخیرا روند تاسیس برخی پی‌ریزی‌های اصلی این شهر آغاز شد قرار است مرحله نخست این پروژه سال ۲۰۲۵ خاتمه یابد.

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »