آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
واکنش‌ها به حمله نظامی مشترک آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه

حمله نظامی مشترک آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه واكنش مقامات كشورهاي درگير در اين رويداد، از جمله روسيه و ايران را به همراه داشته است.

واکنش‌ها به حمله نظامی مشترک آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه

ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه در ساعات نخستین بامداد روز شنبه با شلیک بیش از ۱۰۰ موشک و حملات هوایی چندین نقطه در خاک سوریه را هدف قرار دادند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در پیامی تلویزیونی آغاز این حملات را اعلام و آن را واکنشی به حمله «شیمیایی» هفته گذشته به شهر دوما خواند که منجر به کشته شدن ۶۰ نفر از غیرنظامیان شده بود.

خبرگزاری فرانسه نیز در همان ساعات ابتدایی روز شنبه از پرواز هواپیماهای جنگنده خود برای شرکت در این حمله مشترک خبر داد و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در پیامی اعلام کرد که هدف از این اقدام نظامی ضربه زدن به ظرفیت های تولید سلاح های شیمیایی در سوریه بوده است.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز با «اجتناب ناپذیر» خواندن این حمله گفت که به همراه ایالات متحده و فرانسه در پی یافتن راهی برای پرهیز از اقدام نظامی بودند اما روسیه مانع تلاش های دیپلماتیک شد.

در پی حمله نظامی سه کشور آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه، وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که این حمله هیچ تاثیری بر تصمیم ارتش این کشور برای مبارزه با «ستیزه‌جویان» و کنترل کامل کشور نخواهد داشت.

وزارت خارجه سوریه با «تجاوز وحشیانه» خواندن این حمله افزود: «این تجاوز تنها باعث ایجاد تنش در جهان می‌شود و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.»

تظاهرات مردم دمشق پس از حمله نظامی آمریکا، بریتانیا و فرانسه

در تصاویر منتشر شده از خبرگزاری رویترز، تعدادی از مردم با لباس های نظامی و شخصی در دمشق، پایتخت سوریه ساعاتی پس از حمله نظامی کشورهای غربی به این شکور با در دست داشتن پرچم روسیه، ایران و سوریه به خیابان آمدند.

نظامیان در دمشق پس از حمله آمریکا و متحدانش پرچم ایران و روسیه را در دست داشتند. 

رهبري: آمريكا، انگليس و فرانسه از حمله به سوريه سودي نخواهند برد

مقم رهبري در ديدار سفراي كشورهاي اسلامي درباره حمله نظامي مشترك آمريكا، فرانسه و بريتانيا گفته است: حمله‌ امروز به سوریه یک جنایت است.

آيت الله خامنه اي گفته اند: رئیس‌جمهوری آمریکا، رئیس‌جمهوری فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس “جنایتکارند.”

ايشان افزوده اند: بنده صریحا اعلام می‌کنم رئیس‌جمهوری آمریکا، رئیس‌جمهوری فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند و جنایت کردند؛ طَرفی هم نخواهند بست، سودی هم نخواهند برد؛ همچنان‌که در سال‌های گذشته در عراق، سوریه،‌ افغانستان حضور پیدا کردند و از این قبیل جنایات انجام دادند و سودی هم نبردند.

پوتين: حمله آمريكا،انگليس و فرانسه تجاوزكارانه بود

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نيز حملات آمریکا و متحدانش به سوریه را “به جدی‌ترین شیوه ممکن” محکوم کرده و گفته است روسیه خواهان برگزاری نشست فوری شورای امنیت خواهد شد.

در بیانیه‌ای که تلویزیون دولتی روسیه پخش کرد آقای پوتین حملات علیه سوریه را یک اقدام تجاوزکارانه خوانده است. رئیس‌جمهوری روسیه حملات شیمیایی ادعا شده در شهر دوما را “صحنه‌سازی” خوانده که از آن به عنوان بهانه‌ای برای حمله استفاده شد.

وزارت خارجه ایران: آمریکا و متحدانش مسئول تبعات و عواقب منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این حمله هستند

وزارت امور خارجه ایران روز شنبه با صدور بیانیه‌ای حمله ایالات متحده با همراهی بریتانیا و فرانسه به سوریه را محکوم و آن را «نقض آشکار قوانین و موازین بین المللی و نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه» خواند.

این وزارتخانه با تاکید بر اینکه ایران بر اساس موازین شرعی، قانونی و اخلاقی مخالف استفاده از سلاح شیمیایی است افزود که این کشور «بهانه تراشی برای تجاوز به کشوری مستقل را به شدت غیر قابل قبول و محکوم می داند.»

وزارت امور خارجه ایران آمریکا و متحدانش را «مسئول تبعات و عواقب منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای» این حمله دانست وگفت که این کشورها باید پاسخگوی پیامدهای آن باشند.

این وزارتخانه در بیانیه خود افزود: «شرایط زمانی اتهام زنی و اقدام نظامی آمریکا در هر دو مقطع تجاوز به سوریه بخوبی نشان می دهد که هر دو اقدام پس از شکست تروریست ها در حلب و اینک در غوطه شرقی صورت پذیرفته و این تجاوز آشکارا اقدامی برای جبران ناکامی و شکست تروریست ها و حمایت از آنها است.»

معاون سیاسی سپاه: آمریکا منتظر عواقب حمله‌ به سوریه باشد

یدالله جوانمردی، ماون سیاسی سپاه پاسداران در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد که حمله ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه به سوریه «خصوصا در شرایطی که قرار بود کمیته حقیقت‌یاب ادعای آمریکا مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را بررسی کند و دمشق نیز زمینه را فراهم کرده بود »، یک «تجاوز آشکار» است.

معاون سیاسی سپاه افزود: «با این حمله روندها تغییر نمی‌کند اما اوضاع پیچیده‌تر خواهد شد و این وضعیت پیچیده قطعا به ضرر آمریکا خواهد بود، آمریکا مسئول عواقب بعدی اتفاقات آتی منطقه هستند و آن اتفاقات قطعاً به نفع آنها نخواهد بود.»

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »