آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
هشدار به احمدي نژاد؛ بست نشيني بس است

تولیت آستان امامزاده صالح در تجریش با اشاره به بست‌نشینی هواداران احمدی‌نژاد و حضور او در این امامزاده هشدار داد که دیگر این کار را تحمل نمی‌کنند و از امروز به بعد، اینطور افراد را راه نمی‌دهند تا به گفته این فرد، امنیت و آرامش زائران تأمین شود.

هشدار به احمدي نژاد؛ بست نشيني بس است

فومان: عبدالعلی گواهی در سخنانی که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است بدون اشاره مستقیم به نام «احمدی‌نژاد»، افزود: «کسی که هشت سال مسئول بوده باید پاسخگو باشد. اینکه بیاید چنین رفتاری را انجام دهد نامطلوب است. از هر کسی این حرکت پذیرفته نیست.»

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران، از آغاز سال ۱۳۹۷، امامزاده صالح در منطقه یک شهرداری تهران را برای آنچه او و هوادارانش «بست‌نشینی» می‌نامند انتخاب کرده است به‌طوریکه وی در هنگام تحویل سال در همین مکان حضور یافته بود.

بست نشینی از دوره صفویه در ایران رواج یافت و در برهه‌ای در زمان حکومت قاجاریه به اوج خود رسید. نقص قوانین و شتاب در مجازات، موجب آن می شد تا برخی از محکومان بست را تنها راه به تأخیر انداختن مجازات خود بیابند.

احمدی‌نژاد بعد از بازداشت حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی دو تن از یاران نزدیکش که اواخر سال گذشته روانه زندان شدند، پررنگ‌تر از ماه های قبل از آن، اقدام به بست‌نشینی و هواداران خود را نیز به این کار ترغیب کرد اما او هدف از این بست‌نشینی را آزادی «همه زندانیان بی‌گناه و مظلوم» عنوان می‌کند. احمدي نژاد در همين راستا چند بار نامه هايي به رهبري و آملي لاريجاني رييس قوه قضاييه نوشته است. 

فرج‌الله رجبی، عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که اتاق فکر احمدی‌نژادی‌ها فراتر از این چند نفر است، به خبرگزاري ايلنا گفته: واکنش احمدی‌نژاد به بازداشت اطرافیانش قطعاً ناشی از خطی است که اتاق فکرشان برایشان تبیین می‌کند. اگر می‌خواهیم از جریان احمدی‌نژاد برداشتی درست برای بازسازی قسمتی از مشکلات فضای سیاسی کشور داشته باشیم، نباید این جریان را به همین چند نفر محدود کنیم.

تولیت آستان امامزاده صالح عصر گذشته با اشاره به حضور این افراد گفت: «از زمان تحویل سال تا کنون، متأسفانه چهار جلسه مهمانان غیرمنتظره داریم.»

وی تاکید کرد که دعا کردن نیاز به فراخوان ندارد. این سخنان به فراخوان احمدی‌نژاد اشاره داشت که از هواداران خود خواست با توجه به تداوم بازداشت حمید بقایی مراسم بست نشینی و قرائت دعای دسته جمعی برای آنچه او «آزادی همه زندانیان بی گناه و مظلوم» می‌نامید را پر روز پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه از ساعت ۱۹ تا اذان مغرب و عشا برگزار کنند. در این مراسم احمدی‌نژاد هم حضور داشت.

آقای گواهی در سخنان خود با بیان اینکه ما تا امروز تحمل کرده‌ایم ولی از این به بعد تحمل نخواهیم کرد، تصریح کرد: «از امروز به بعد، اینطور افراد را راه نمی‌دهیم تا امنیت و آرامش زائران تأمین شود.»

همچنين پيش از اين جمعي از وزراي دولت هاي احمدي نژاد(دولت هاي نهم و دهم) و حاميان سابق او در نامه اي ، از احمدي نژاد خواسته اند كه به آرمان هاي سال ١٣٨٤(نخستين پيروزي او در انتخابات رياست جمهوري) و خط امام و انقلاب بازگردد.

 ارسال در حدود 9 ماه قبل  ادامه مطلب »