آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
سناتور آمریکایی واسط نامه ترامپ به پوتین شد

«رند پال» سناتور آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد که در سفر این هفته خود به مسکو، حامل نامه‌ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به همتای روسی خود با مضمون توسعه همکاری‌ها میان دو کشور بوده است.

 سناتور آمریکایی واسط نامه ترامپ به پوتین شد«رند پال» سناتور آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد که در سفر این هفته خود به مسکو، حامل نامه‌ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به همتای روسی خود با مضمون توسعه همکاری‌ها میان دو کشور بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی ان.بی.سی، در بیانیه‌ای که دفتر پال منتشر کرده، آمده که وی نامه را به علت عدم حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در زمان سفرش، به نماینده او تحویل داده است.
این سناتور جمهوریخواه که از جمله حامیان سیاست‌‌های ترامپ به شمار می‌رود، در صفحه توئیترش نوشت که در این نامه «بر اهمیت افزایش تعاملات در زمینه‌های مختلف از جمله مقابله با تروریسم، بهبود گفت وگوها در حوزه قانونگذاری و تداوم تبادلات فرهنگی تاکید شده بود».
در همین رابطه سخنگوی کاخ کرملین هم دریافت نامه را تایید، اما از افشای جزئیات آن خودداری کرد.
این نامه در شرایطی نگاشته می‌شود که دیدار اخیر سران دو کشور در هلسینکی پایتخت فنلاند در فضای سیاسی آمریکا جنجال‌آفرین شده بود.
ترامپ در آن زمان در حضور پوتین به خبرنگاران گفته بود که دلیلی ندارد باور کند روسیه در انتخابات آمریکا «دخالت کرده باشد».
وی اما پس از بازگشت به کشورش و مواجهه با موج انتقادها، گفت که در بیان اظهاراتش دچار اشتباه شده و باید می‌گفته که دلیلی ندارد روسیه در انتخابات این کشور «دخالت نکرده باشد».
کار در آمریکا تا جایی بالا گرفت که برخی سیاستمداران آمریکایی خواستار احضار مترجم ترامپ در نشست با پوتین برای بیان جزئیات مطرح شده در این نشست شدند.
نهادهای اطلاعاتی آمریکا بطور مستقیم مسکو را مسبب فعالیت‌های تبلیغاتی علیه حزب دمکرات در جریان انتخابات ۲۰۱۶ این کشور می‌دانند که به پیروزی ترامپ منجر شد.
رئیس جمهوری آمریکا اما بارها درخصوص صحت این موضوع ابراز تردید کرده و انتقاد تند رسانه‌ها و سیاستمداران را به جان خریده است.

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »