آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (ع)+ تصاوير

خداوند سبحان در ازاى ايثار و فداكارى سيدالشهدا (ع) و تحمل هرگونه سختى چون تشنگى و غم و اندوه فراوان براى حفظ اسلام، در مرقد شريفش بركاتى را قرار داده كه از جمله آنها اجابت دعا و برآورده شدن حاجات است

فومانخداوند دوست دارد بندگان خواسته ها و حاجات خود را بر او عرضه کنند و به واسطه های فیض متوسل گردند، تا جایی که به پیامبران نیز همین مطلب را توصیه نموده و روش همه آنها بر این بوده که هنگام درخواست حاجات از خدای تعالی به حضرت رسول(ص) و اهل بیت آن بزرگوار (ع) توسل بجویند.

بشر همیشه طالب سعادت و خوشبختی، عمر طولانی، روزی وسیع و زندگی بهتر است، و از گرفتاری ها، کمبودها، بیماری ها و مشکلات رنج می برد. خدای تعالی برای اینکه انسانها به اهداف مادی و معنوی خود نائل شوند  روشها به شمار می رود.

بدون شک نزول رحمت الهی، اعتنا و توجه خداوند به بندگان و استجاب دعا بستگی به زمان ها و مکان های خاص دارد. سیره عملی اهل بیت (ع) و سفارش اکید آنها بر عبادت و دعا و نیایش کنار قبر مطهر حضرت سیدالشهداء(ع) بوده است، تا جایی که برای بهبودی و رفع کسالت خویش کسی را به کربلا می فرستادند تا آنجا بر ایشان دعا کند. زیارت آن گرامی را از اسباب توسعه رزق، طولانی شدن عمر، بهبودی از امراض و برطرف شدن گرفتاری ها معرفی کرده اند.

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

از جمله پاداش های الهی در عوض شهادت امام حسین(ع) این است که دعای کنار تربت آن عزیز مقرون به اجابت است.

امام باقر(ع) فرمود: « امام حسین(ع) در حالی که مظلوم و محزون بود، با لب تشنه و دلی پر حسرت در کربلا به شهادت رسید . پس خدای عزوجل بر خویش قسم یاد کرد که هر کس حسرتی یا حزنی داشته باشد، یا گناهکار یا غمناک یا عطشان باشد و یا دارای آفت و مرضی باشد و به زیارت آن حضرت مشرف شده و به واسطه آن بزرگوار به درگاه خداوند تقرب بجوید، خداوند غم و اندوه او را برطرف و حاجتش را روا کند. گناهانش را ببخشد و عمر او را طولانی کند و رزق و روزی او را وسعت دهد. پس ای صاحبان بصیرت، عبرت بگیرید».

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

امام صادق(ع) فرمود: « هیچ غمناک و محزونی به زیارت کربلا نرود، مگر اینکه خدای عزوجل حزن او را برطرف و حاجتش را روا سازد».

امام باقر و امام صادق(ع) هر دو فرموده اند: «یکی از عطیه های خداوند به امام حسین(ع)، در قبال شهادت آن بزرگوار، این بود که قبر حضرت را محل استجابت دعا قرار داد».

در روایت های متعددی آمده است: « امام هادی(ع) بیمار شده بود و می فرمود: کسی را از جانب من و با خرج خودم به کربلا بفرستید تا آن جا برایم دعا کند. خدمت حضرت عرض شد: مقام و منزلت شما نزد خدای متعال کمتر از حرم امام حسین(ع) نیست. در جواب فرمود:

ان لله بقاعاً یحب ان یدعی فیها، فیستجیب لمن دعاه، و الحائر منها. خدای متعال را مکانهایی است که دوست دارد در آن جا او را بخوانند و او اجابت کند و حائر (حرم امام حسین(ع)) از جمله آنها است.

نظیر همین قضیه برای امام صادق(ع) نیز اتفاق افتاده و حضرت نیز همین جواب را بیان فرموده اند.

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

 در زیارتی که از ناحیه مقدسه امام زمان(عج) صادر شده چنین آمده است: « السلام علی من الاجابة تحت قبته» . یعنی: سلام بر آن عزیزی که خداوند دعای بندگان را زیر بارگاه او اجابت می کند.

علی بن اسباط از اصحاب امام رضا و امام جواد(ع)، می گوید: «جمعی از شیعیان نقل کرده اند: هنگامی که خبر شهادت امام حسین(ع) در شهر های مختلف منتشر شد، صد هزار زن نازا برای زیارت حضرتش به کربلا آمدند و همه آنها بچه دار شدند».

حرم امام حسین (ع) محل نزول فرشتگان الهى

امام صادق (ع) فرمود: «ما بين قبر حسين (ع) تا آسمان، محل رفت و آمد فرشتگان الهى است».

  و نيز فرمود: «قبر حسين بن على (ع) بيست ذراع در بيست ذراع است . آن باغى از باغهاى بهشت ، و محل عروج فرشتگان به آسمان می‌باشد هيچ فرشته مقرب و پيامبر مرسلى نيست جز آنكه از خدا می‌خواهد كه او را زيارت كند پس گروهى فرود می آيند و گروهى بالا می‌روند».

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

نماز قبول مى‏ شود

اگر انسان زائر ، حق امام را شناخته و با معرفت و ولايت او در كنار قبر مطهرش نماز گذارد ، مورد قبول حق تعالى قرار می گيرد. چنانكه امام صادق (ع) در شأن و مقام كسى كه به مرقد و بارگاه شريف حضرت مشرف شده و نماز بخواند ، فرمود: «خداوند متعال اجر نمازش را قبولى آن قرار می دهد».

تمام خواندن نماز

حضرت امام جعفر صادق (ع) فرمود: «نماز در چهار مكان تمام خوانده می شود (يعنى اگر چه از حد مسافت شرعى هم بيشتر باشد اما شكسته نمی شود) : ۱- مسجد الحرام (مكه) ، ۲- مسجد الرسول (مدينه)، ۳- مسجد كوفه، ۴- حرم امام حسين (ع) ».

و نيز روايت شده كه «ابن شبل» از امام صادق (ع) پرسيد: آيا قبر امام حسين (ع) را زيارت كنم ؟ فرمود: پاك و خوب زيارت كن و نمازت را در حرمش تمام بخوان . پرسيد نمازم را تمام بخوانم؟ فرمود: تمام. عرض كرد : بعضى از اصحاب و شيعيان شكسته می خوانند؟ فرمود: اينان دو چندان عمل می كنند ».

لذا چنانكه در رساله‏ هاى عمليه نيز آمده است ، در حرم امام حسين (ع) می توان نماز را، هم شكسته خواند و هم به بركت آن حضرت تمام بجا آورد.

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

اجابت دعا و برآورده شدن حاجت

خداوند سبحان در ازاى ايثار و فداكارى سيدالشهدا (ع) و تحمل هرگونه سختى چون تشنگى و غم و اندوه فراوان براى حفظ اسلام، در مرقد شريفش بركاتى را قرار داده كه از جمله آنها اجابت دعا و برآورده شدن حاجات است . چنانكه امام صادق (ع) فرمود: «هر كس دو ركعت كنار قبر حسين (ع) نماز بخواند ، از خداوند چيزى را مسئلت نكند جز اينكه به او عطا شود» .

و نيز فرمود: «خداوند در عوض قتل امام حسين (ع) امامت را در ذريه آن حضرت ، شفا را در تربتش ، اجابت دعا را در كنار مرقدش قرار داده ، و ايام زيارت كنندگان او از عمرشان حساب نمی ‏شود».

حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير
حال و هوای دعا در حرم حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام)+ تصاوير

منبع: خاک بهشت

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »