آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
ایران برای غنی سازی ۱۹۰ هزار سو آماده است

معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید رییس سازمان انرژی اتمی، برای افزایش غنی سازی اورانیوم به ۱۹۰ هزار سو در کشور آمادگی لازم وجود دارد.

 ایران برای غنی سازی ۱۹۰ هزار سو آماده استمعاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید رییس سازمان انرژی اتمی، برای افزایش غنی سازی اورانیوم به ۱۹۰ هزار سو در کشور آمادگی لازم وجود دارد.

به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری قزوین مزین به نام علی اکبر صالحی دانشمند و پژوهشگر قزوینی و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، افزود: در صورت لزوم شرایط برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم از سه درصد به ۲۰ درصد نیز فراهم است.

وی اضافه کرد: با توجه به خلف وعده کشورهای ۱+۵ در ایفای تعهدات، پیش بینی های لازم برای بازطراحی راکتور اراک صورت گرفته است تا در ادامه فعالیت ها از آن استفاده کنیم.

کمالوندی به استفاده از ماشین های جدید برای غنی سازی اورانیوم اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از ماشین ها و دستگاه های جدید در این زمینه در دستور کار قرار دارد و پیش بینی ها و ملاحظات لازم در این خصوص انجام شده است.

به گفته این مسئول، جدیدترین دستاوردهای هسته ای کشور در ۲۰ فروردین سال ۹۸ رونمایی می شود که یکی از مهمترین آنها تولید انبوه اکسیژن ۱۸ است.

کمالوندی با بیان اینکه ساخت اکسیژن ۱۸ جهش بزرگی در علم شیمی اتمی کشور بود، ادامه داد: هم اکنون افزایش تولید ایزوتوپ (اتم) های پایدار این ماده برای مصارف پزشکی و دارویی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه تنها پنج کشور دنیا می توانند اکسیژن ۱۸ را تولید کنند، اظهار داشت: قیمت یک لیتر آب سنگین با اکسیژن ۱۸ حدود ۳۰ هزار دلار است که از گران بهایی این فناوری پیشرفته خبر می دهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه سخنان خود به ابزارهای صنعت و فناوری به عنوان یک دیپلماسی نوین اشاره کرد و گفت: پارک های علم و فناوری در کشور هنوز در دوران جنینی به سر می برند و پس از گذراندن دوران رشد و رسیدن به بلوغ می توانند دستاوردهای بزرگی برای کشور داشته باشند.

کمالوندی خاطرنشان کرد: تولید علم باید همراه با ثروت باشد و متاسفانه در کشور از هر ۱۰۰ مقاله علمی تعداد بسیار اندکی منجر به فعالیت صنعتی می شوند درحالیکه نسبت مقالات علمی و تولید صنعتی در کشورهای پیشرفته از جمله آلمان یک به یک است.

اختمان مرکزی پارک علم و فناوری قزوین که با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده روز یکشنبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ، معاون وزیر علوم و مقامات استان قروین به بهره برداری رسید.

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  ادامه مطلب »