آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
اوضاع فرهنگ در عراق بحرانی است

حجت السلام سید احمد صافی نماینده آیت الله سیستانی اوضاع فرهنگی عراق را بحرانی توصیف کرد.

اوضاع فرهنگ در عراق بحرانی استفومان:حجت الاسلام سید احمد صافی نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی در خطبه های نماز جمعه شهر مقدس کربلا که در حرم مطهر امام حسین(ع) برگزار شد، گفت: اوضاع عراق بحرانی است و تنش بر آشوب بر این کشور حاکم است و هیچ توجهی به بنای شخصیت انسان انجام نمی شود.

وی افزود: دولت و سازمان ها و مدرسه و خانواده باید مسئولیت خود را در این زمینه به خوبی انجام دهند. اوضاع در اوج خطر قرار دارد و فرهنگ در عراق به سوی عدم گام برمی دارد.

این روحانی عراقی تصریح کرد: تنش و آشوبی در بنای شخصیت انسان ها دیده می شود و از مسئولان می پرسیم که مسئولیت آغاز این بحران کیست؟ آیا دولت مسئول این مساله است یا خانواده؟

وی اظهار داشت: ما حق داریم در پی وسایل و شیوه هایی باشیم که انسان را به سوی پیشرفت گام برمی دارد و این مساله به هیچ وجه سیاسی نیست بلکه وظیفه ای به شمار می آید که متعلق به انسان است.

حجت الاسلام صافی ادامه داد: سخنرانی در این زمین به هیچ وجه کافی نیست و باید فضایی ایجاد شود که سطح مردم و توانایی های آنان را افزایش دهد.

وی تأکید کرد که ما از پلیس راهنمایی و رانندگی می خواهیم قانون را اجرا کند اما در صورت اجرای قانون با برخورد عشایری مواجه می شود.

نماینده آیت الله سیستانی خاطرنشان ساخت: این چه فرهنگی است که اگر پلیس به ادای وظیفه خود بپردازد با تهدید عشایر روبرو شده و بر این اساس نسبت به اجرای قانون هراس دارد؟ آیا این همان عشایر اصیل هستند که وظیفه حفظ کشور و حل مشکلات مردم را بر اساس عقل و منطق برعهده دارند؟

امام جمعه کربلا به ادامه انتقاد شدید از اوضاع عراق پرداخت و گفت: عراق از فرهنگ اصیلی برخوردار است اما این فرهنگ در حال دور شدن از کشور است و هم اکنون در مشکلات غرق شده ایم.

وی افزود: در خیابان و بازار شاهد آشوب هستیم و چیزی به اسم احترام وجود ندارد. ما این خطر را بازگو کرده و نسبت به پیامدهای آن هشدار می دهیم.

حجت الاسلام صافی در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت: باید از خانواده آغاز کنیم و اخلاق فاضله و روحیه پاک و پایبندی به ارزش ها و اخلاق را از آنجا شروع کنیم چرا که ما در حال هدر رفتن اخلاق هستیم و همگان باید برای جلوگیری از بحرانی تر شدن اوضاع تلاش کنیم.

 ارسال در حدود 6 روز قبل  ادامه مطلب »